Zapowiedź resetu kont w zamkniętej Becie - Nowości - Hearthstone

Nowości

Data publikacji : 28.09.2013

Zapowiedź resetu kont w zamkniętej Becie

W tym tygodniu na oficjalnym blogu Hearthstone: Heroes of Warcraft pojawił się wpis wyjaśniający wiele szczegółów nadchodzącego wyzerowania kont graczy. Reset nastąpi w trakcie trwania zamkniętej Bety, a dzięki niemu do gry będzie mogła dołączyć znacznie większa liczba graczy. Co ciekawe, zgodnie z aktualnym planem Blizzarda, będzie to jedyny reset kont. Dzięki temu wszystko, co gracze zdobędą pod koniec zamkniętej, jak i w trakcie otwartej bety, będzie zachowane także po premierze gry! Szczegółowe informajce znajdziecie w pełnej wersji wpisu zamieszczonej poniżej.

 

Beta Hearthstone – wyzerowanie kont graczy już wkrótce

 

 
 
 
Witamy wszystkich graczy w Hearthstone (oraz pozostałych członków naszej szacownej społeczności, którzy oczekują na przyjęcie do grona beta-testerów)!

Dziękujemy, że zajrzeliście tutaj, by zapoznać się z treścią ważnej wiadomości dotyczącej zamkniętych beta-testów Hearthstone. Na początku beta-testów poinformowaliśmy, że w pewnym momencie nastąpi reset informacji powiązanych z kontami graczy, wynikiem którego będzie wyzerowanie postępów w grze oraz dotychczas zdobytych kart. Od samego początku krok ten stanowił element naszych planów, ponieważ zdawaliśmy sobie sprawę z faktu, iż niektóre karty okażą się zbyt potężne. Wiedzieliśmy również, że w znaczący sposób skorygujemy system nagród oraz ogólną progresję w grze. Jednym z ważnych kroków na drodze do wyrównania szans wszystkich uczestników zabawy oraz przygotowania kont graczy na ostateczną wersję systemu awansu w grze jest planowe, jednorazowe wyzerowanie kont wszystkich uczestników beta-testów. Jesteśmy blisko etapu testów, w którym nastąpi owo wyzerowanie, i chcielibyśmy się z wami podzielić kilkoma informacjami o tym, jakie będą skutki tego procesu, czego należy się spodziewać w dniu wyzerowania kont, a także co wydarzy się bezpośrednio po nim. Zapoznajcie się z krótkim FAQ poniżej.

Na czym polega zerowanie kont?

Jeśli bierzesz udział w zamkniętych beta-testach Hearthstone, twoje postępy w grze zostaną zresetowane. Obejmie to twoje złoto, zdobyte doświadczenie i poziomy postaci, tajemny pył, karty odblokowane na drodze rozgrywki oraz klasyfikację medalową w trybie rankingowym. Kiedy zalogujesz się do Hearthstone po wyzerowaniu konta, będzie to wyglądało jak rozpoczęcie gry przez nowego gracza. Po raz kolejny rozegrasz misje wprowadzające i (spoiler!) udowodnisz Illidanowi, że wcale nie jest na ciebie gotowy.

Kiedy nastąpi wyzerowanie kont?

Przygotowujemy się do wypuszczenia sporych rozmiarów aktualizacji bety Hearthstone, a wyzerowanie kont zbiegnie się w czasie z jej wprowadzeniem, dzięki czemu będziemy w stanie sprawnie nadzorować przebieg testów po przeprowadzeniu aktualizacji.

Jakie zmiany wprowadzi aktualizacja?

Szczegóły dotyczące aktualizacji podamy w osobnym wpisie. Trzymaj rękę na pulsie!

Wydałem w Hearthstone prawdziwe pieniądze. Co się teraz z nimi stanie? Przepadną?

Absolutnie nie! Jak już wspominaliśmy w naszym wcześniejszym wpisie, pieniądze, które wydasz przed wyzerowaniem kont, zostaną ci zwrócone w formie złota, dzięki czemu będziesz mógł zakupić tę samą liczbę pakietów eksperckich oraz wejściówek na arenę, co poprzednio, bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów. Za każdy pakiet zakupiony za pieniądze otrzymasz 100 sztuk złota, zaś za każdą wejściówkę na arenę – 150 sztuk złota. Przypominamy, że pakiety eksperckie zawierają losowe karty, więc mało prawdopodobne jest, że uda ci się od razu skompletować dokładnie takie same talie, jakie posiadałeś przed wyzerowaniem kont.

Oto kilka przykładów:

 • Adam kupił podczas beta-testów zestaw 2 pakietów eksperckich za 2,69 EUR. Po wyzerowaniu kont otrzyma 200 sztuk złota (100 sztuk złota za pakiet ekspercki x 2).
 • Karolina kupiła podczas beta-testów zestaw 40 pakietów eksperckich za 44,99 EUR. Kupiła także 3 wejściówki na arenę. Po wyzerowaniu kont Karolina otrzyma 4450 sztuk złota (100 sztuk złota x 40 pakietów + 150 sztuk złota x 3 wejściówki na arenę).

Złoto wydać można zarówno na pakiety eksperckie, jak i na wstęp na arenę. Jeśli więc poprzednio zakupiłeś zestaw pakietów, a tym razem wolisz wykorzystać złoto na grę na arenie, masz taką możliwość.

Przydatna wskazówka: dostaniesz z powrotem sporo złota i chcesz kupić kilkanaście pakietów za jednym razem? Wystarczy kliknąć dwa razy brązowy przycisk „1 pakiet” w sklepie, by kupić za złoto wiele pakietów eksperckich.

Pomogłem w testowaniu sklepu - czy karta „Gelbin Mekanownik”, którą otrzymałem w nagrodę, także zniknie?

Twój stary kompan Gelbin będzie na ciebie czekał, gdy tylko ukończysz misję wprowadzającą i pokonasz Illidana. Natychmiast po tym otrzymasz nagrodę „Bohater bety”, która odblokowuje kartę z Gelbinem, a także zostanie ci przyznany zwrot złota za zakupy dokonane przed wyzerowaniem kont.

Czy w przyszłości należy się spodziewać kolejnego zerowania kont?

Nie planujemy kolejnych tego typu zabiegów do końca beta-testów, ani po oficjalnej premierze gry. Postępy, jakie poczynisz w grze po wyzerowaniu kont, np. nowe karty, które zdobędziesz, poziomy doświadczenia postaci oraz pozycja w rankingu, zostaną zachowane i przeniesione do ostatecznej wersji Hearthstone. Krótko mówiąc, zatrzymasz wszystko.

 

Źródło: Battle.net

Komentarz (5)

 • Muszę do okulisty chyba znowu. Gdzie tu jest narysowane w tym poście, że "otwarta faza testów rozpocznie się niedługo po nim (resecie)"?

  Jeśli już faktycznie oczy mnie zwodzą (w tym wypadku mam taką nadzieję ;)) to jestem ciekaw jak bardzo będą się w d**ę gryźli ci, którzy jeszcze kluczy nie sprzedali. Bo z taką informacją - że open beta blisko - wartość takiego klucza oszacowana przeze mnie tak na szybko wynosi jakieś.... nic :D

  PS. Chyba nie doczytał w EULA, że kota nie można wypożyczać :D Klikajcie na "Zgłoś naruszenie zasad" - http://allegro.pl/dostep-do-konta-battlenet-z-hearthstone-i3586799025.html
  ~borek87
  2013/09/28 19:28
 • @borek97: W informacji na blogu nie ma nic o Open Becie. Gdzieś musiałem o tym przeczytać i połączyłem to w swojej głowie ze wpisem.

  W każdym razie, z mojego doświadczenia z poprzedniej bety karcianki w jakiej brałem udział, reset kolekcji = open beta. I u Blizzarda też to na pewno długo nie potrwa.

  Dodatkowo Blizzard zmieni serwery (sprzęt) po aktualizacji: http://us.battle.net/hearthstone/en/forum/topic/10093279364?page=7#132 - Zeriyah: the feeling of “hey, he’s in closed beta now and I’m not so he has a big advantage!” will diminish greatly since those players that have that small amount of play time “benefit” will soon be in the vast minority.

  Łącząc to z informacją (Twitter), że każdy z Opt-in otrzyma zaproszenie do gry przed startem Open Bety szykowałbym się na masowe fale kluczy. ;)
  ~Ch3rry
  2013/09/28 20:05
 • ~Ch3rry: Łącząc to z informacją (Twitter), że każdy z Opt-in otrzyma zaproszenie do gry przed startem Open Bety szykowałbym się na masowe fale kluczy. ;)
  O jakim info mówisz, bo coś mnie ominęło?
  ~Insent
  2013/09/28 21:45
 • ~Ch3rry
  2013/09/28 22:04
 • up
  Super, dzięki, to mnie ominęło właśnie.

  Update info o patchu:
  http://www.hearthpwn.com/news/153-closed-beta-patch-featured-updates
  ~Insent
  2013/09/30 20:12

Pozostałe nowości