Hearthstone zmienia się na lepsze! - Nowości - Hearthstone

Nowości

Data publikacji : 30.09.2013

Hearthstone zmienia się na lepsze!

 W dniu dzisiejszym Zeriyah przedstawiła bardziej szczegółową zapowiedź zmian w nadchodzącej aktualizacji Hearthstone: Heroes of Warcraft. Dzienne zadania dotyczące serii zwycięstw będą oferowały graczom dwie klasy do wyboru. Zapowiedziane zmiany w balansie dotkną Łotrzyka, Kapłana i Wojownika. Zwiększono także ilość zdobywanego złota - 10 sztuk już za trzy zwycięstwa! O pozostałych zmianach dowiecie się w rozwinięciu newsa. 

W każdym razie Hearthstone zmieni się na lepsze!

 

Aktualizacja zamkniętej bety - wprowadzane zmiany

 
 

W naszym poprzednim wpisie podzieliliśmy się z wami garścią przydatnych informacji dotyczących zbliżającego się wyzerowania kont graczy i jego skutków. To bardzo ekscytujący okres dla całego zespołu odpowiedzialnego za Hearthstone - zwłaszcza że zerowanie kont zbiegnie się w czasie z udostępnieniem pierwszej większej aktualizacji zamkniętej bety dla regionów amerykańskiego oraz europejskiego. Aktualizacja ta wprowadza do Hearthstone całą masę poprawek błędów oraz usprawnień rozgrywki. Dzisiaj przedstawiamy wam w skrócie najważniejsze informacje dotyczące nadchodzących zmian, z których wiele zainspirowaliście właśnie wy - członkowie społeczności Hearthstone - we wpisach zamieszczanych na naszych forach.

Codzienne zadania

Bardzo wiele komentarzy dotyczyło codziennych zadań. Gracze odkryli parę humorystycznych, ukrytych misji, ale niektórzy z was czuli się pokrzywdzeni, kiedy zadania na dany dzień nie odnosiły się do preferowanej przez was klasy postaci. Po wprowadzeniu aktualizacji, w zadaniach, które wymagać będą zwycięstwa określoną klasą postaci, będziecie mogli dokonać wyboru między dwoma klasami, co pozwoli na nieco większą elastyczność w tym aspekcie gry.

Balans

Wiele emocji wzbudził temat zbalansowania klas. Wiele osób wskazywało na siłę i wszechstronność łotra w porównaniu z pozostałymi klasami, np. wojownikiem i kapłanem. Wprowadziliśmy kilka modyfikacji kluczowych zaklęć i stronników łotra, które sprawią, że nie będzie się tak wybijać ponad pozostałe klasy. Dodatkowo, arsenał wojowników i kapłanów został wzbogacony o nowe możliwości i kilka ulepszonych kart. Wprowadziliśmy także drobne modyfikacje pozostałych klas postaci. Po opublikowaniu pełnych informacji o aktualizacji Hearthstone będziecie mogli szczegółowo zapoznać się z zakresem dokonanych zmian.

Złote karty

Zbieranie złotych kart w Hearthstone to wielka frajda, a zarazem świetny sposób na pochwalenie się swoimi osiągnięciami w grze. Wiele złotych kart otrzymało nowe animacje, zaś prace nad ulepszeniem kolejnych wciąż trwają. Jeśli przetestowaliście nasz sklep i zdobyliście dozgonną przyjaźń Gelbina Mekanownika, koniecznie zobaczcie jego nowiutką animację! Oprócz odświeżonych animacji dla złotych kart wprowadziliśmy również możliwość odblokowywania złotych wersji zwykłych stronników na wyższych poziomach doświadczenia. Teraz możecie obrać za cel stworzenie talii złożonej wyłącznie ze złotych kart, by olśnić swojego przeciwnika!

Rzemiosło

Otrzymaliśmy wiele opinii i sugestii odnośnie do systemu rzemiosła - w szczególności dotyczyły one pewnych braków w intuicyjności jego interfejsu. Rzemiosło ma być łatwym, prostym w obsłudze i przyjemnym sposobem na tworzenie nowych kart do kolekcji - chcemy, żeby fakt ten od razu rzucał się w oczy nowym graczom. Wprowadziliśmy pewne usprawnienia w interfejsie rzemiosła i teraz wytwarzanie nowych kart powinno być prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Aby uzyskać dostęp do ulepszonego interfejsu użytkownika, należy kliknąć przycisk „Tryb rzemiosła”.

Ulepszenia opcji społecznościowych

Wprowadziliśmy usprawnienia w funkcji czatu, tak aby interakcja z przyjaciółmi była możliwie prosta i bezproblemowa. Wprowadziliśmy także powiadomienia, które poinformują waszych znajomych o tym, że dokonaliście w grze czegoś wielkiego, jak np. zdobycie legendarnej karty lub zwycięskie przejście przez tryb Areny. Jesteśmy przekonani, że dzięki tym dwóm ulepszeniom już nigdy nie przegapicie żadnego ciekawego momentu w karcianej karierze swoich znajomych z Hearthstone.

Tryb pojedynku i Arena

Zdajemy sobie również sprawę z faktu, że wiele dyskusji na forum dotyczy trybu pojedynku i Areny oraz tego, jak można by jeszcze bardziej zachęcić do nich graczy. Zmieniliśmy system awansu postaci i zdobywania doświadczenia - maksymalny poziom postaci wynosi 60, a doświadczenie zdobywać możecie w każdym z trybów rozgrywki: w trybie pojedynku (rankingowym lub pozarankingowym), trybie treningowym, podczas potyczek z przyjaciółmi oraz na Arenie.

Tempo, w jakim gracze gromadzą złoto, również znalazło się w gronie tematów najczęściej omawianych na forach. Aktualizacja wprowadzi zmiany w nagrodach w złocie zdobywanych w trybie pojedynku (zamiast 5 sztuk złota za 5 zwycięstw zdobywać będziecie 10 sztuk złota za 3 wygrane potyczki). Zamierzamy bacznie się przyglądać konsekwencjom tej modyfikacji w dalszych etapach zamkniętych beta-testów i - w miarę potrzeby - będziemy wprowadzać kolejne zmiany.

Arena doczekała się również wielu zmian – zasadniczo za wygraną będzie się otrzymywać mniej pyłu i więcej kart, a za pięć lub sześć zwycięstw więcej gwarantowanego złota. Aby jeszcze bardziej zachęcić was do walki o tytuł Arcymistrza Areny, wprowadziliśmy dodatkowy gwarantowany pakiet kart LUB złotą kartę po wygraniu 9 gier.

Pełne informacje o aktualizacji pojawią się wraz z jej wprowadzeniem - nastąpi wówczas również wyzerowanie kont graczy. Więcej informacji o zerowaniu kont i jego skutkach znajdziecie w tym wpisie na blogu. Dziękujemy wam za nieprzerwanie napływające do nas opinie i sugestie związane z zamkniętą betą Hearthstone - czekamy na kolejne!

Aby zgłosić chęć udziału w zamkniętych beta-testach, wystarczy odwiedzić tę stronę.

 

Źródło: Battle.net

Komentarz (9)

 • Ch3rry myślisz, że jesteśmy blisko open bety? :(
  ~Mufas
  2013/09/30 20:21
 • dajcie mi klucz.
  ~Novar
  2013/09/30 20:32
 • Moim osobistym zdaniem jesteśmy blisko open bety wszystko na to wskazuje bo widać ktoś wziął się do pracy i poprawki idą pełną para :) mam nadzieję iż także sam za niedługo będę mógł się cieszyć tą grą:)
  ~Darkangelmz
  2013/09/30 20:42
 • @Mufas: Bliżej niż dalej ;)

  W każdym razie wraz z aktualizacją i resetem kont, mają ruszyć kolejne, większe fale kluczy do beta-testów.
  ~Ch3rry
  2013/09/30 20:43
 • Osobiście nie wierzę w szybką open bętę, prędzej duże fale kluczy dla opt-inów.
  Obstawiam open betę po Blizzconie.
  ~Insent
  2013/09/30 20:43
 • Albo przed z jakiś tydzień, dwa i na Blizzconie ogłoszą, że gra już dostepna. Już widzę, jak Michael Morhaime mówi na otwarciu "BTW. Did I mentioned you can all now play Hearthstone?"
  ~borek87
  2013/09/30 22:51
 • oby były duże fale kluczy. bo w nocy to się gra z z tymi samymi osobami po parę gier, a zmiany świetne
  ~VeR
  2013/09/30 23:50
 • Ciekawe, czy nowy trademark Blizzarda - "Heroes of the Storm" to będzie dodatek do WOW, HS, zmiana nazwy Blizzard Allstars (DOTA) czy też zupełnie nowy tytuł... Pewnie dowiemy się na Blizzconie.
  ~borek87
  2013/10/01 08:50
 • Nareszcie zajmą się tym łotrem na arenach tylko widać łotra, maga i szamana teraz "może" będą bardziej wyrównane szanse na wygraną to raz a 2 to to że we wcześniejszym poście cieszyłem się że czyszczą konto bo z paczek kart miałem 80% dla wojownika co mnie bardzo irytowało bo jest słaby chyba że ma się legendy i epiki pod niego a teraz tutaj czytam że go podbija w sile tak jak kapłana :D o losie już czuje że po patchu dostane 80% dla łotra :D zawsze trafiam na tych najsłabszych ale to tylko beta testy ale nie powiem miło się wygrywa ^^ a denerwujące jest to gdy gra się na podstawowych deckach a przeciwnik ma w tali 5 legend 5 epików z takimi osobami bardzo ciężko wygrać w zasadzie powinni zrobić lepszy dobór przeciwnika na podstawie decka a nie samego osiągnięcia bo wbitego mistrza miałem już 1 dnia
  ~Matix275
  2013/10/01 09:01

Pozostałe nowości