Nadchodzące zmiany w Hearthstone #2 - Nowości - Hearthstone

Nowości

Data publikacji : 13.01.2014

Nadchodzące zmiany w Hearthstone #2

Podczas najbliższej przerwy technicznej na serwerach Hearthstone zagości najnowsza wersja bety, zawierająca szereg zmian w popularnych ostatnio kartach. Dokonano w sumie dziesięciu poprawek, w tym w znienawidzonym przez wielu graczy Pirowybuchu (Pyroblast) u Maga. Dosyć mocno osłabiono rush-decki Czarnoksiężnika oraz ograniczono zastosowanie Szarży u Wojownika.

 

Wuluxar

Community Manager

Dziękujemy wam za nieustające testowanie gry Hearthstone i przekazywanie nam wszelkich uwag. Etap zamkniętych beta-testów powoli zbliża się ku końcowi. Cały czas przyglądamy się balansowi kart – bez waszych starań nie mielibyśmy wystarczająco dużo danych, aby dokonać uzasadnionych zmian. To prawdopodobnie ostatnia porcja znaczących poprawek w balansie gry. Po jej wprowadzeniu zamierzamy zmniejszyć liczbę modyfikacji kart – i dokonywać ich jedynie w naprawdę uzasadnionych przypadkach.

Zmiany będą dotyczyć następujących kart: Spuścić psy!Sylwana BieżywiatrChochlik krwiObrońca ArgusaPirowybuchKrasnolud z Czarnorytnych,Grubiański sierżantDowódca Wojennej PieśniSzarża oraz Młodsza inżynier

„Spuścić psy!” — koszt został zmniejszony z 4 do 2 punktów many.

 • Ta karta miała dać łowcom możliwość zadawania masowych obrażeń w synergii z innymi bestiami, ale jej koszt za bardzo to utrudniał.

„Pirowybuch” — koszt wzrósł z 8 do 10 punktów many.

 • Pirowybuch za 8 p. many powodował, że mag musiał zadać w czasie gry tylko 10 p. obrażeń, po czym do wygranej wystarczyło dwa razy rzucić Pirowybuch. Chcemy, żeby magowie aktywnie walczyli o zwycięstwo, a nie przedłużali grę do momentu, kiedy będą mogli użyć Pirowybuchu.

„Chochlik krwi” — karta ma obecnie statystyki 0/1 i opis: „Ukrycie. Na koniec swojej tury daj innemu, losowemu przyjaznemu stronnikowi +1 do zdrowia”. 

Blood Imp

 • Czarnoksiężnik dysponuje trzema bardzo potężnymi stronnikami za 1 p. many, przez co talie nastawione na szybką eliminację przeciwnika były według nas odrobinę za mocne.


„Dowódca Wojennej Pieśni” — karta została zmodyfikowana i obecnie ma opis: „Twoi stronnicy z atakiem 3 lub mniejszym otrzymują Szarżę”. 

Warsong Commander


„Szarża” (zaklęcie, a nie słowo kluczowe) — karta została zmodyfikowana i obecnie kosztuje 3 p. many. Nowa moc karty brzmi: „Daj przyjaznemu stronnikowi +2 do ataku i Szarżę”.

 • Obie karty były kluczem do budowy talii zapewniających zwycięstwo w jednej turze (tzw. „OTK – One Turn Kill”). Umożliwiały unicestwienie przeciwnika w jednej turze bez kart na stole. Chcemy, żeby gra polegała na wystawianiu stronników i walce o kontrolę nad stołem, a nie wyczekiwaniu momentu, kiedy można wyłożyć sekwencję kart i wygrać w jednej turze, nie dając przeciwnikowi pograć.

„Grubiański sierżant” — opis karty ma obecnie brzmienie: „Okrzyk bojowy: Daj stronnikowi +2 do ataku w tej turze”. 

Abusive Sergeant

 • Ta karta została zmieniona, żeby jej opis był spójny z opisem „Krasnoluda z Czarnorytnych”, a jej moc pozwalała na więcej możliwości użycia.

„Krasnolud z Czarnorytnych” — teraz wzmocnienie działa tylko do końca tury.

Dark Iron Dwarf

 • Ta zmiana została podyktowana koniecznością zmniejszenia łącznej mocy Krasnoluda z Czarnorytnych. Chcieliśmy też, żeby jego okrzyk bojowy miał takie same działanie jak „Grubiańskiego sierżanta”. Dzięki temu gracze nie będą musieli w niekorzystnej sytuacji wzmacniać na stałe jednego ze stronników przeciwnika.

„Obrońca Argusa” — karta ma teraz statystyki 2/3 (poprzednio 3/3).

Defender of Argus

 • Ta karta trafiała do wielu talii praktycznie z automatu, dzięki swojej mocy i statystykom. Chcemy, żeby gracze mieli możliwość wyboru kart, z których składają talię, więc jeśli jakaś karta (szczególnie neutralna) wydaje się obowiązkowym składnikiem talii, to taki stan rzeczy nam nie odpowiada.

„Młodsza inżynier” — karta ma teraz statystyki 1/1 (poprzednio 1/2).

Novice Engineer

 • Ze względu na koszt i moc, ta karta trafiała do większości talii nienastawionych na szybkie wyeliminowanie przeciwnika (a nawet do niektórych „ekspresówek”). Podobnie jak w przypadku modyfikacji „Obrońcy Argusa” chcemy dać graczom większy wybór kart, z których składają talię.

„Sylwana Bieżywiatr” — koszt wzrósł z 5 do 6 punktów many.

Sylvanas Windrunner

 • Moc i statystyki Sylwany powodowały, że karta ta była trochę zbyt mocna w porównaniu z innymi kartami za 5 punktów many, przez co obowiązkowo trafiała do wielu talii. Tak jak wspominaliśmy wyżej, chcemy, żeby gracze mieli możliwość wyboru kart, z których składają talię, więc jeśli jakaś karta (szczególnie neutralna) wydaje się obowiązkowym składnikiem talii, to taki stan rzeczy nam nie odpowiada.
Po wprowadzeniu aktualizacji zmienione karty eksperckie będzie można przez pewien czas odczarować za ich pełną wartość. Mamy nadzieję, że te zmiany zwiększą różnorodność kart w taliach na wszystkich poziomach gry, a także pozytywnie wpłyną na satysfakcję z gry w Hearthstone i wyrównają szanse wszystkich postaci.

 

Źródło: Battle.net

*Grafiki pochodzą z serwisu hearthead.com.  Przedstawiają anglojęzyczne wersje kart przed zmianami. Animowane złote karty do podejrzenia po kliknięciu.

Komentarz (2)

 • Ś W I E T N E zmiany, tyle czasu walczyłem na forach hearthstone o Pyroblast za 10 many i udało się :) moje na wierzchu ;p a co do reszty Unleash the Hounds za 2 w końcu da hunterowi niezły tani mas removal i może ludzie zaczną nim z powrotem grać, blood imo musiał być znerfowany bo to co wyrabiał warlock na początku zwłaszcza jak miał murlocki to tyło INSANE , Obrońca argus z 3/3 na 2/3 niewiele zmienia bo w tej karcie i tak najważniejszy jest jego battlecry :)
  ~szefol86
  2014/01/14 09:48
 • Karty zwiększenie koszty Sylvanas trochę bezsensu bo nic to nie zmienia i tak jest bardzo mocna osłabienie Argusa prawienie nic nie zmieni Krasnolud z czarnorytnych bardzo dobrze ze go osłabili zbyt mocna karta to była jak na koszt 4 usuniecie szarzy dla wszystkich dobra sprawa bo nie nienawidziłem gry z warkami zwłaszcza jak mam prawie full hp i lose. Chochlik krwi jak dla mnie może stać się zbyt op karta ale zobaczymy jak wyjdzie w praniu Pyro dobrze ze koszt 10 bo irytująca karta
  ~Cubelios
  2014/01/14 16:39

Pozostałe nowości