HearthCore Rumble - Nowa Formuła - Nowości - Hearthstone

Nowości

Data publikacji : 30.01.2014

HearthCore Rumble - Nowa Formuła

Czas zamkniętych testów Hearthstone: Heroes of Warcraft bezpowrotnie minął. Turniejowym podsumowaniem tego okresu był BattleCore Invitational. Teraz musimy odnaleźć się w nowej rzeczywistości, w której nie ma już żadnych barier, aby każdy chętny spróbował swoich sił w zmaganiach z innymi graczami. Związku z tym mamy przyjemność przedstawić Wam nową, sezonową formułę turniejów HearthCore Rumble.

Z głównych spraw organizacyjnych: techniczną stroną turnieju nadal zajmować się będzie ekipa HearthCore.pl. Battlenet Network zapewni serwer TeamSpeak (ts.battlenet.pl) oraz wsparcie medialne. W punktacji planujemy wspierać walkę do końca i wytrwałych zawodników biorących udział we wszystkich turniejach, dlatego rozegranie wszystkich meczy w danym turnieju premiujemy dotatkowymy 5 punktami w rankingu, dla każdego zawodnika niezależnie od zajętego miejsca w turnieju!

Więcej szczegółów w oficjalnym komunikacie HeartCore poniżej.

 

HearthCore Rumble #17 - Nowa Formuła!

BattleCore Invitational był udanym podsumowaniem okresu zamkniętej bety. W tym czasie udało się nam zorganizować 16 edycji HearthCore Rumble, 2 edycje Rumble Limited, Puchar Mistrzów, 2 edycje Turnieju Władców Marionetek oraz wspomóc organizacyjnie Hearthstone@Night Quick Battle i HS 2000. To daje całkiem sporą liczbę 24 turniejów, w których maczaliśmy palce. Nie będzie chyba przesady w stwierdzeniu, że przyczyniliśmy się do powstania całkiem sporej i aktywnej polskiej sceny HS.

Open beta ruszyła więc najwyższy czas na dotychczasowym dorobku zaproponować nowe otwarcie.  Niniejszym zmieniamy formułę HearthCore Rumble na bardziej dynamiczną, szybszą i co najważniejsze bardziej atrakcyjną dla samych uczestników.

Od kolejnej edycji (oznaczonej numerem #17) rozgrywki nabiorą charakteru sezonowego. Jeden sezon to 4 turnieje rankingowe, po których nastąpi turniej finałowy, do którego zaprosimy 16-tu najwyżej sklasyfikowanych graczy sezonu, którzy będą walczyć o nagrody w postaci boosterów (lub ekwiwalentu w formie przelewu na paypal za boostery). Do elementu dobrej zabawy dodajemy również element motywacyjny.

Dokładny opis zmian, zasady liczenia rankingu oraz premii punktowych za konkretne osiągnięcia znajdziecie poniżej.1. Wprowadzamy sezonowość w HearthCore Rumble - każdy sezon to 4 turnieje rankingowe oraz 1 turniej finałowy

2. W turniejach sezonowych zbieramy punkty do rankingu wg. następującego systemu:

 •     24. - 20. miejsce w Swiss - 1 pkt
 •     19. - 13. miejsce w Swiss - 2 pkt
 •     12. - 9. miejsce w Swiss - 4 pkt
 •     8. miejsce - 5. miejsce - 6 pkt
 •     4. miejsce - 7 pkt
 •     3. miejsce - 8 pkt
 •     2. miejsce - 10 pkt
 •     1. miejsce - 12 pkt

    Punkty bonusowe za Turniej Top4 (Single Elimination) dla czterach najlepszych graczy z fazy Swiss:

 •     4. pozycja w turnieju Top4 - 2 pkt
 •     3. miejsce w turnieju Top4 - 4 pkt
 •     2. miejsce w turnieju Top4 - 6 pkt
 •     1. miejsce w turnieju Top4 - 8 pkt

Ukończenie turnieju (bez dropowania w trakcie tj. rozegranie wszystkich meczów w Swiss w danym turnieju): +5 pkt

Link do dokładnej tabelki Tutaj.

3. Zmiany w ilości rund Swiss dostosowane do ilości graczy w turnieju (turnieje będą szybsze i bardziej dynamiczne)

4. Zmiana w ilości rund turniejów finałowych (tylko czołowa 4ka będzie grała o zwycięstwo i dodatkowe premie punktowe do rankingu sezonowego)

5. Remisy w Tie-Break challonge będą rozstrzygane wg pozycji w systemie challonge tj. kolejność challonge decyduje o kolejności w turnieju.

6. Nagrody w postaci boosterów (ekwiwalentu pieniężnego w postaci przelewu PayPal)

Dodatkowo w pierwszym sezonie będziemy mieli niespodziankę dla 8 najlepszych graczy, o której napiszemy więcej już wkrótce.


Pierwszy turniej odbędzie się 01.02.2014 (Sobota)!

 

Źródło: HearthCore.pl

 

HearthCore Rumble #17 - informacje o turnieju:

Start turnieju: godz. 19:00, Sobota 01.02.2014

Link do zapisów: ZAPISY (używamy Battle.taga)

Informacje o Turnieju: Hearthcore.pl

Drabinka Eliminacyjna: Challonge.com

Komentarz (0)

 • Brak komentarzy

Pozostałe nowości