Rdu zwycięzcą DreamHack Summer 2014! - AKTUALIZACJA - Nowości - Hearthstone

Nowości

Data publikacji : 16.06.2014

Rdu zwycięzcą DreamHack Summer 2014! - AKTUALIZACJA

Rumuński gracz - aktualnie pozostający bez profesjonalnego teamu - pokonał w finale turnieju mocnego faworyta wspieranego przez TeamLiquid. Po trzech dość interesujących grach Liquid'Amaz musiał uznać wyższość wspaniałej talii maga Rdu - nowego mistrza DreamHack Summer! Zwycięzca oprócz czeku na $10.000, zapewnił sobie także udział w europejskich kwalifikacjach Hearthstone World Championship

Z przykrych niespodzianek: pod koniec drugiej gry, gdy bylo już wiadomo, że Rdu wygra pojedynek, utracił on połączenie z serwerem. Stało się to na skutek otrzymał on serię powtarzających się ciągle wiadomości od przyjaciół, które mogły zdradzać karty przeciwnika, przez co poirytywany Rdu przed kolejnym pojedynkiem musiał usunąć wszystkich swoich przyjaciół z listy znajomych w Hearthstone. Mniejmy nadzieję, że w przyszłości Blizzard wprowadzi niezbędne poprawki, aby uniknąć takich sytuacji. Sędziowie uznali, że nie wpłynęło to na wynik gier. (zedytowane fragmenty podkreślone)

W turnieju wzięli także udział Polacy. Lothar i Eroth próbowali swoich sił w turnieju BYOC. Niestety nie udało im się znaleźć w czołowej czwórce premiowanej awansem do głównego turnieju. Tym bardziej, że po drodze trafili na siebie i Lothar wyeliminował Erotha z turnieju.

Gnimsh, który otrzymał bezpośrednie zaproszenie, rozpoczął mocnym uderzeniem pokonując 2:0 graczy NabUttE oraz Kaldi w fazie grupowej. Po drodze musiał uznać wyższość  ThijsNL z Holandi (wynik pojedynku - 1:2), co zaowocowało drugim miejscem w grupie. W ćwierćfinale natrafił na przyszłego finalistę, Amaza, z którym także przegrał 2:1, urywając jedną rundę talią Łotrzyka.

 

AKTUALIZACJA: Powtórki z turnieju dostępne na stronie ViaGame

Komentarz (7)

 • Tia. Zadne utracone polaczenie z serwerem, tylko kolega w ojczystym jezyku napisal co przeciwnik ma w talii. Z tego powodu ORGANIZATORZY kazali mu usunac wszystkich znajomych. Serio ogladalismy ten Sam turniej?
  ~katniss
  2014/06/16 23:15
 • Tia, utracil polaczenie z serwerwem. Raczej kolega w jezyku ojczystym napisal mu co przeciwnik ma w talii. Wiec ORGANIZATORZY kazali mu usunac wsztstkich znajomych z listy przy trzeciej turze Serio ogladalismy ten sam turniej?
  ~Katniss
  2014/06/16 23:19
 • @Katniss: Poprawione, za pierwszym razem inaczej zrozumiałem komentujących całą sytuację. Nie śledziłem forów TL / czatów i dla mnie bardziej to było męczące dla RDU, niż pomagało mu oszukiwać.

  Prawdy zapewne nigdy się nie dowiemy, ale decyzją sędziów gry nie było trzeba powtarzać. Wierzę w to, że RDU tego nie zaplanował.

  Moim zdaniem brak trybu niedostępny na iPadzie to spore przeoczenie na tak wielkim turnieju. Mogli zostać przy HS na PC-ta.
  ~Ch3rry
  2014/06/16 23:56
 • Mi sie wydaje, ze on tego nie zsplanowal i pewnie jest mega zly, ze znajomy w pewien sposób odebral mu pelnie "chwaly" wygranej. Byl zdecydowanie lepszy i myślę, ze wygralby tak czy inaczej :)
  ~Katniss
  2014/06/17 00:18
 • są gdzieś decki finalistów i może jakieś zapisane gry?
  ~VeR
  2014/06/17 21:36
 • ~Ch3rry
  2014/06/18 08:31
 • dobry finał, ale Rdu trochę farcił, we wszystkich trzech grach dostawał strasznie wcześnie wszystkie potrzebne karty.
  ~VeR
  2014/06/18 15:36

Pozostałe nowości