Pole Bitwy - Wprowadzenie - Hearthstone

Wprowadzenie

Data publikacji : 04.04.2013

Pole Bitwy

Pole Bitwy:

Brązowa strefa na środku ekranu przedstawia miejsce, gdzie przyzywamy wszystkich Stronników (ang. Minions). Bohaterowie także są częścią Pola Bitwy.

Zasoby:

Jedynym zasobem używanym w grze są Kryształy Many (KM), odzwierciedlane przez niebieskie klejnoty w dolnym prawym rogu ekranu. Widać także Kryształy Many przeciwnika w górnym prawym rogu, ale tylko w postaci cyfr.
Każdy gracz rozpoczyna z 1 Kryształem oraz dostaje 1 dodatkowy co turę, aż osiągnie maksymalny limit 10 kryształów. Można zdobyć dodatkowe Kryształy Many z kart, ale nie można przekroczyć maksymalnej ilości 10.
Kryształy Many są potrzebne do przyzywania Sługusów, rzucania czarów i używania mocy Bohaterów. Wszystkie puste Kryształy Many są odnawiane na początku tury.

Broń:

Z lewej strony Bohatera znajduje się jego broń, jeżeli ją posiada.

Zdolność Specjalna:

Każdy Bohater dysponuje unikalną zdolnością specjalną. Można ją użyć raz na turę ponosząć koszt 2 KM. Symbol zdolności znajduje się z prawej strony Bohatera.

Ręka:

Karty w twojej ręce nie są jeszcze częścią Pola Bitwy. Własne karty widać na dole ekranu, a karty przeciwnika widać odwrócone na górze ekranu.
Karty na ręce każdego z graczy nie mogą być celem żadnego efektu, z wyjątkiem kart, który odnoszą się specjalnie do kart na ręce. Np. karty Stronników na ręce mogą otrzymać obrażenia.

Talia:

Obie talie widać po prawej stronie ekranu.
Gdy skończą nam się karty, talia zostaje przetasowana, ale od tej chwili za każdym razem, jak dobieramy kartę tracimy punkt życia.

Dziennik Bitwy:

Po lewej stronie ekranu znajduje się Dziennik Bitwy w postaci małych obrazków. Każdy obrazek przedstawia akcję wykonaną przez jednego z graczy. Po najechaniu myszką powinien pojawić się szczegółowy opis danego zdarzenia.

Przycisk Końca Tury:

Po wykonaniu wszystkich akcji, możemy zakończyć naszą turę wciskająć żółty przycisk po prawej stronie ekranu.

Karty Odrzucone:

Nie widać stosu kart odrzuconych, więc można założyć, że w grze nie ma żadnej interakcji z kartami odrzuconymi/zniszczonymi.

Pozostałe nowości