Opis Kart - Wprowadzenie - Hearthstone

Wprowadzenie

Data publikacji : 04.04.2013

Opis Kart

Karty

Karty:

Wszystkie karty w grze możemy podzielić na dwa główne sposoby:

  • pod wgzlędem jakości i rzadkości karty;
  • pod względem rodzaju karty.

Jakość Kart:

W grze występują dwa główne rodzaje kart pod względem jakości. Są to karty Podstawowe (Basic) oraz Eksperckie (Expert). Karty podstawowe możemy zdobyć walcząc przeciw AI i stanowią one podstawę naszej talii. Karty Eksperckie znajdują się w specjalnych pakietach kart, które możemy wygrać za udział w pojedynkach bądź kupić w specjalnym sklepie w grze.

Karty Eksperckie posiadają cztery stopnie rzadkości reprezentowane przez kolorowy Kryształ umieszczony w centrum karty. Karta, w zależności od stopnia rzadkości, może być: Zwykła (Biały kryształ), Rzadka (Niebieski), Epicka (Fioletowy) lub Legendarna (Pomarańczowy).

Dodatkowo tylko karty Eksperckie można Odczarowywać (Disenchant), aby uzyskać z nich Tajemny Pył (Arcane Dust) wymagany do stworzenie dowolnej karty Eksperckiej.

Rodzaje Kart:

Karty dzielimy na trzy główne rodzaje: Karty Stronników, Karty Zaklęć, Karty Broni.

Karty Stronników przedstawiają istoty, które możemy przyzywać na Pole Bitwy

Karty Zaklęć zawierają potężne czary, zarówne wzmacniające naszą armię, jak i bezpośrednio zadające obrażenia przeciwnikom.

Karty Broni przedstawiają oręż, w który możemy wyposażyć naszego Bohatera, aby mógł bezpośrednio atakować wrogich stronników oraz wrogiego Bohatera.

Wygląd Karty:

Każda karta zawiera cztery główne elementy:

  • koszt zagrania karty - reprezentowany przez cyfrę na krysztale w lewym górnym rogu karty;
  • nazwę karty;
  • ilustrację;
  • opis działania karty.

Karty Stronników ponadto posiadają wartość Ataku (cyfra w polu z symbolem miecza) oraz Życia (cyfra na czerwonej kropli krwi). Jeżeli jest to karta Ekspercka, pod nazwą karty znajdzie się kryształ reprezentujący jej rzadkość. Jeżeli karta jest Legendarna to obramowanie ilustracji będzie stylizowane na smoka.

Karty Broni posiadają wartość Ataku oraz Wytrzymałości (cyfra na polu z pękniętą tarczą).

Jeżeli dana karta jest przypisana do konkretnej klasy, to wokół opisu oraz ilustracji znajduje się cienka wstążka o kolorze danej klasy Bohatera. Na przykład Zaklęcie Bloodlust jest dostępne tylko dla Szamana, stąd ciemnoniebieska wstążka wokół karty.

Pozostałe nowości